Primacol Werniks dekoracyjny DIAMENTINO 1L

72,90 zł
Brutto

Werniksy dekoracyjne to transparentne powłoki pozwalająca na uzyskanie niepowtarzalnych efektów dekoracyjnych z wykorzystaniem brokatu.

Ilość

Zastosowanie produktu pozwala ożywić nudne ściany nadając im nowego, atrakcyjnego i magicznego wyglądu. Po wyschnięciu powłoka staje się odporna na zmywanie. Przeznaczony do stosowania wewnątrz budynków. Zastosowanie werniksu pozwala nadać niepowtarzalny wygląd nowym wnętrzom, podkreślić i zaakcentować część pomieszczenia bądź też ożywić stare ściany.

O werniks złoty pył i śnieg prosimy pytać mailowo.


Wydajność: 8 – 14 m²/l
Pojemność :1 l
Dotykowy czas schnięcia: 1 – 3 h
Nakładanie drugiej warstwy: po 3 – 4 h
Całkowity czas schnięcia : 12 – 24 h
Liczba warstw: 1 – 2
Mycie narzędzi: woda z detergentem
ekskluzywne wykończenie wnętrz, łatwa aplikacja


Przygotowanie podłoża: Werniks jest przeznaczony do stosowania jako dodatkowa powłoka dekoracyjna na farby, bejce, tynki, szpachle, pasty dekoracyjne, tapety papierowe bądź też inne podłoża. W przypadku stosowania na nisko chłonne podłoża może być konieczne ich wstępne przygotowanie, np. zmatowienie, w celu zwiększenia przyczepności. Podłoże powinno być czyste,
suche, odtłuszczone, stabilne. Brud, kurz, resztki farb klejowych oraz innych łuszczących się powłok należy usunąć. W przypadku nowych tynków wapiennych należy odczekać 3-4 tygodnie przed nakładaniem powłok dekoracyjnych. W przypadku podłoży chłonnych zaleca się zagruntować je wstępnie gruntem podkładowym.

Sposób użycia: Werniks specjalny można stosować w postaci nierozcieńczonej. Przed użyciem produkt należy dokładnie wymieszać. Werniks może być nanoszony za pomącą wałka, pędzla lub gąbki. Produkt powinien stanowić ostateczną powłokę efektu dekoracyjnego. Dekoracji dokonywać etapami, jednorazowo na małej powierzchni 1-2 m2, po uzyskaniu zadowalającego efektu na tej części, przejść do dekoracji następnej.

Uwaga: Do mieszania nie należy używać szybkoobrotowych wiertarek, może nastąpić uszkodzenie pigmentów. Nie powinno się przeprowadzać prac w temperaturach niższych niż 6oC. Ze względu na to, że osiągany efekt zależy w znacznej mierze od wykonującego, zalecane jest zawsze przeprowadzenie próby na niewidocznej powierzchni, aby przekonać się co do osiągniętego finalnego efektu. Po zakończeniu prac wietrzyć pomieszczenie, aż do zaniku zapachu.

Składowanie: Produkt należy przechowywać w temperaturze 5 – 30oC, w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Okres trwałości: 24 miesiące od daty produkcji, po otwarciu zużyć w ciągu 4 dni

1 inny produkt w tej samej kategorii: