Altax Impregnat Gruntujący

39,60 zł
Brutto

Potrzebujesz prostej w użyciu i skutecznej w działaniu ochrony przed biokorozją, czyli grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną oraz owadami żerującymi w drewnie? Z Impregnatem Gruntującym to nic trudnego! Preparat nie zmienia koloru drewna oraz nie tworzy powłoki, możesz go bez problemu stosować pod wszelkie inne produkty do drewna.

Wybierz pojemność
  • 5 l
  • 0,75l
Ilość


Kilka lat temu zmieniły się przepisy i z produktów dekoracyjnych (impregnaty, lakierobejce, lakiery, farby itp.) zostały wycofane biocydy (substancje czynne), które chroniły drewno przed biokorozją (grzyby pleśniowe, domowe, sinizna i owady żerujące w drewnie). Dlatego teraz każdy producent zaleca wstępne zagruntowanie drewna impregnatem gruntującym.

Po zastosowaniu impregnatu gruntującego należy odczekać do momentu aż benzyna dokładnie odparuje z drewna (ok. 24 h) i dopiero wtedy można nanosić produkty dekoracyjne, które będą chroniły drewno przed czynnikami atmosferycznymi.

Przeznaczenie: na zewnątrz i do wewnątrz
Rodzaj drewna: oszlifowane i nieoszlifowane
Zastosowanie: drewno narażone na biokorozję
Sposób aplikacji: pędzel
Wykończenie: nie tworzy powłoki, bezbarwny
Wydajność z 1L: 7 m2 (jedna warstwa)
Zalecana liczba warstw: 1
Mycie narzędzi: benzyna lakowa
Czas schnięcia: 24 h
Ważne!  nie nanosić natryskowo


Przygotowanie powierzchni: Nie musisz szlifować, ani matowić powierzchni, ale pamiętaj, że powinna być sucha i czysta.
Przygotowanie do użycia: Przed zastosowaniem dokładnie wymieszaj produkt.
Jak stosować?  Nanieś pędzlem lub wałkiem pierwszą warstwę, najlepiej 150 ml na 1 m2. Zrób sobie przerwę na 24h. Kiedy drewno wyschnie możesz je zabezpieczyć innymi preparatami ochronno-dekoracyjnymi: lakierobejcami, olejami, lakierami, impregnatami dekoracyjnymi itp. Najlepiej, jak będziesz to robić w temperaturze od 10°C do 25°C.
Pamiętaj o narzędziach!  Narzędzia warto wyczyścić po zakończonej pracy, najlepiej zrobić to benzyną lakową.

Zobacz także

2 innych produktów w tej samej kategorii: