Jedynka Śnieżnobiała - farba emulsyjna

40,90 zł
Brutto

Farba emulsyjna przeznaczona do malowania i gruntowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.

Wybierz pojemność
  • 1 l
  • 5 l
  • 10 l
  • 3 l
Ilość

Nowoczesna farba emulsyjna na bazie polioctanu winylu. Tworzy matowe powłoki, zapewniające długotrwały efekt dekoracyjny. Unikalna ekologiczna receptura zapewnia efekt końcowy w postaci: śnieżnobiałych wymalowań, niepękającej z upływem czasu powłoki, która dzięki mikroporowatej strukturze zapewnia dodatkowo „oddychanie ścian”.

PRZEZNACZENIE: Produkt  przeznaczony  jest  do dekoracyjno-ochronnego  malowania i  gruntowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Może być stosowany na tynki, podłoża betonowe, gipsowe, płyty wiórowe, płyty kartonowo-gipsowe  (suche  tynki),  jak również do renowacji starych wymalowań.


śnieżnobiały kolor
szybkie schnięcie
łatwa aplikacja
odporność na tarcie na sucho
ekologiczna receptura

super wydajność: ok. 10 m2/l przy jednokrotnym malowaniu
Stopień połysku: Mat
Wydajność teoretyczna: Ok. 10 m2/l przy jednokrotnym malowaniu, w zależności od chłonności podłoża i użytego narzędzia malarskiego
Narzędzia: Pędzel, wałek, natrysk pneumatyczny
Ilość warstw: 2-3
Rozcieńczalnik: Woda

APLIKACJA:
1) PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podłoża nowe:powinny być suche, czyste, odtłuszczone. Świeży tynk lub beton można malować po 3-4 tygodniach sezonowania.Podłoża poddawane renowacji:należy dokładnie oczyścić z łuszczących się powłok, kurzu, pyłu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Powierzchnie przeznaczone do malowania należy dokładnie odpylić, a następnie zmyć wodą. Powłoki farb klejowych muszą być usunięte, aż  do  odsłonięcia  tynku. Powierzchnie  skredowane  należy  odpylić  na  sucho  i  umyć  wodą.  Ściany  pomalowane  uprzednio  farbami emulsyjnymi należy dokładnie umyć wodą z detergentem, a następnie zmyć czystą wodą.
2) GRUNTOWANIE/MALOWANIE: Farbę można nakładać: pędzlem, wałkiem,natryskiem pneumatycznym lub natryskiem hydrodynamicznym.Natrysk hydrodynamiczny: dysza o średnicy 0,017''-0,019' przy kącie natrysku 40-50°i ciśnieniu 130-150 Bar.Przed  aplikacją  farbę  należy  dokładnie  wymieszać.  Produkt  nie  wymaga  rozcieńczania.  Do  pierwszego  malowania  dopuszczalne  jest gruntowanie farbą rozcieńczoną wodą w ilości do 20%, w zależności od rodzaju podłoża i sposobu malowania. Gruntowanie podłoży sypkich i niespójnych należy wykonać przy użyciu preparatu do gruntowania i wzmacniania podłoża. Dla uzyskania powłok o wymaganych parametrach zaleca się 2-lub 3-krotne malowanie. Farba schnie ok. 2 godziny. Kolejne warstwy zaleca się nakładać po upływie co najmniej 4 godzin. Prace malarskie prowadzić w temperaturze od +5°C do +25°C.Uwaga! Należy pamiętać, że powierzchnia pomalowana farbą matową jest bardziej podatna na zadrapania i mechaniczne oddziaływania w porównaniu z powierzchniami malowanymi farbami o większym stopniu połysku.
3) CZYSZCZENIE NARZĘDZI: Przed przystąpieniem do mycia narzędzi należy je dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości produktu.Rozcieńczalnik/mycie narzędzi: Woda.