CORR STAL reaktywna farba anktykorozyjna spirytusowa

32,99 zł
Brutto

CORR-STAL jest reaktywną farbą podkładową przeznaczoną do zabezpieczenia przed korozją powierzchni stalowych. może być stosowana również tam, gdzie dokładne oczyszczenie jest utrudnione lub niemożliwe dzięki chemicznemu reagowaniu ze stalą i rdzą. takie rozwiązanie powoduje długotrwałą ochronę podłoża i znalazło zastosowanie w okrętownictwie podczas remontów statków.

Wybierz pojemność
  • 0,5 l
  • 1 l
  • 5 l
  • 3 l
wybierz kolor:
Ilość

Powłoki corr-stal charakteryzują się dobrą przyczepnością do podłoża, dużą elastycznością, dobrą twardością i odpornością na uderzenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennej temperatury oraz okresowe działanie roztworu chlorku sodowego. Podkład  zaleca się do czasowej ochrony urządzeń, konstrukcji   stalowych i żeliwnych, a także do gruntowania stali, żeliwa, drewna, materiałów drewnopochodnych, aluminium, duraluminium i powierzchni cynkowych w środowiskach wiejskich, miejskich i przemysłowych o średnim narażeniu korozyjnym.

 

czas schnięcia (20°C): stopień 1 - 30 min, stopień 6 - 24h
grubość powłoki 40 um
grubość warstwy 90 um
wydajność przy jednej powłoce do 8 m²/l
wymagana liczba warstw 1-2
nakładanie powłoki nawierzchniowej po 24h (20°C)

 

Sposób stosowania:

Powierzchnia do malowania winna być sucha, wolna od śladów wody, tłuszczu, kurzu i innych zanieczyszczeń (stopień czystości St2 wg PN ISO 8501-1:1996).Farbę przed malowaniem należy dokładnie wymieszać i nakładać w temperaturach od-20OC do +40OC.CORR-STALmożemy nakładać pędzlem, wałkiem, natryskiem pneumatycznym, natryskiem hydrodynamicznym lub zanurzeniowo. Podczas nakładania podkładu natryskiem w temperaturach ujemnych farbę należy podgrzać do temperatury +15OC. Powłoka podczas wysychania nie może być narażona na działanie wody (np. deszcz). Nakładanie farby nawierzchniowej może być nastąpić pełnym wyschnięciu podkładu po min. 24h.
Wyrób można rozcieńczyć do 5% rozcieńczalnikiem Corr-C. Na powłokę Corr-Stal możemy nakładać wszystkie rodzaje farb jak np. olejne, ftalowe, chlorokauczukowe, poliwinylowe, akrylowe, nitro, masy bitumiczne i masy ognioodporne.

Zobacz także