Vidaron Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy

15,90 zł
Brutto

Szybko wysychający Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy to produkt, który impregnuje, chroni i dekoruje drewno. Dodatkowo impregnat długotrwale zabezpiecza malowaną powierzchnię oraz zapewnia trwały kolor i efekt dekoracyjny. Charakteryzuje się wczesną odpornością malowanej powierzchni na deszcz oraz szybkim wysychaniem - powierzchnia sucha w dotyku już po 1 h

Wybierz pojemność
  • 4,5l
  • 9l
  • 0,7 l
wybierz kolor:
Ilość

  • 3w1 impregnuje, chroni i dekoruje drewno
  • Powierzchnia sucha w dotyku po 1h
  • Długotrwałe zabezpieczenie malowanej powierzchni
  • Do odnawiania malowanego wcześniej drewna
  • Trwały kolor i efekt dekoracyjny

Efekt wykończenia: mat

Pojemność: 0,7l; 4,5l; 9l

Metoda aplikacji: pędzel, wałek

Wydajność: do 10 m²/l przy jednokrotnym malowaniu

Ilość warstw: 2

Dostępnych kolorów: 12

Dobór produktu:

Polecany do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni drewnianych, szczególnie architektury ogrodowej, np. pergole, drewniane elementy dekoracyjne, altany, ogrodzenia i bramy. Produkt nie jest przeznaczony do impregnowania drewnianych podłóg, schodów, tarasów itp. ciągów komunikacyjnych. W przypadku nietypowych zastosowań (np. materiały drewniane stosowane w dekarstwie, egzotyczne gatunki drewna, okładziny korkowe, itp.) użycie wyrobu należy skonsultować z Producentem. Produkt nie jest przeznaczony do impregnowania drewnianych dachów oraz gontu. Ze względu na obecność wosku hydrofobizującego w składzie Impregnatu nie zalecamy nakładania na powierzchnię Impregnatu wyrobów nawierzchniowych (lakiery, emalie itp.). Nie zalecamy nakładania impregnatu na powierzchnie wcześniej olejowane lub bejcowane.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: w celu uzyskania najlepszego efektu drewno powinno być wysezonowane, suche, odtłuszczone, czyste oraz oczyszczone ze starych powłok farb czy lakierów. Elementy tłuste, łuszczące się i źle przylegające do drewna mogą zmniejszyć przyczepność i trwałość impregnatu . Przy malowania renowacyjnym na drewno wcześniej malowane i zszarzałe, które posiada starą i zniszczoną powłokę należy drewno dokładnie przeszlifować, zeskrobać zanieczyszczenia i luźne warstwy, przeszczotkować oraz odpylić. Surowe drewno, które będzie użytkowane na zewnątrz pomieszczeń należy zaimpregnować Vidaron Impregnatem Ochronno - Gruntującym,  który zabezpiecza przed biokorozją drewna. Impregnat Ogrodowy należy nakładać po upływie minimum 24 godzin od nałożenia Impregnatu Ochronno - Gruntującego.

IMPREGNOWANIE: Przed użyciem oraz w trakcie malowania starannie mieszać. Nie rozcieńczać. Sposób nanoszenia: pędzel lub wałek. Nakładać cienkimi warstwami, rozcierając pędzlem wzdłuż słoi drewna w celu uzyskania najlepszego efektu dekoracyjnego i ochronnego. Należy nałożyć dwie warstwy w temperaturze otoczenia od +10st. do 25st.C. Po nałożeniu pierwszej warstwy impregnatu, kolejną nanieść po wyschnięciu poprzedniej, krótki czas schnięcia pozwala na nałożenie kolejnej warstwy już po 2-4 godzinach. Czas schnięcia w temp. +20°C i wilgotności względnej powietrza 55% to ok. 3 godz.

Czyszczenie narzędzi – woda. W celu uzyskania jednolitego wybarwienia zalecamy stosowanie impregnatów z jednej serii produkcyjnej. Ostateczny efekt dekoracyjny uzależniony jest od gatunku i chłonności drewna, sposobu aplikacji oraz ilości naniesionych warstw impregnatu. Pomieszczenia, w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.

Zobacz także