Śnieżka Acryl Putz GK42 grunt polimerowy kontakt 5kg

56,16 zł
Brutto

ACRYL-PUTZ® GK 42 Grunt polimerowy kontakt to preparat, którego zadaniem jest stworzenie powłoki szczepnej dla nakładanych później wyrobów na podłożach gładkich i śliskich. Umożliwia to jego specjalna receptura, w składzie której znajduje się m.in. odpowiednia żywica, a także kruszywo kwarcowe nadające powłoce szorstką strukturę.

Ilość

ACRYL-PUTZ® GK 42 Grunt polimerowy kontakt przeznaczony do gruntowania gładkich podłoży – betonowych, ceglanych, wapiennych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, betonowych.


Postać:    gotowy do użycia
Przeznaczenie:    do wewnątrz i na zewnątrz
Opakowania:    pojemnik plastikowy 5 kg
Zużycie:    Zależne od chłonności podłoża –  do 0,23 kg/m²
Termin przydatności:    18 miesięcy od daty produkcji

ACRYL-PUTZ® GK42 Grunt polimerowy kontakt dzięki polimerowej formule oraz zawartości kruszywa kwarcowego, tworzy na podłożach gładkich i śliskich odpowiednio szorstką powłokę, szczepną dla nakładanych później wyrobów. Zapewnia wysoką przyczepność powłoki gruntu do podłoża oraz ułatwia wiązanie z nakładanymi wyrobami ¬ gładziami, tynkami, klejami. Zmniejsza chłonność podłoża, redukuje możliwość powstawania przebarwień. Może być stosowany wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Przeznaczony do gruntowania gładkich i śliskich podłoży betonowych, ceglanych, wapiennych, cementowo¬ wapiennych, gipsowych, gipsowo¬ kartonowych, w celu zwiększenia przyczepności tynków, mas szpachlowych
czas schnięcia ¬ 2 godz.(*) - zależy od warunków temperatury i wilgotności; rodzaju oraz chłonności podłoża
temperatura stosowania - od +5oC do +25oC
kolor ¬ biały

Przygotowanie podłoża
podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, wysezonowane, pozbawione zanieczyszczeń oraz wolne od agresji biologicznej (grzyby, pleśnie, mchy itp)

Przygotowanie wyrobu
preparat wymieszać, a w razie potrzeby rozcieńczyć wodą w ilości do 5% objętości preparatu

Nakładanie
nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia od +5ºC do +25ºC jedną warstwę pędzlem, wałkiem lub przez natrysk hydrodynamiczny, Po 24 godzinach od momentu zakończenia gruntowania wykonywać dalsze prace wykończeniowe, w przypadku zastosowania na zewnątrz aplikacja i wysychanie preparatu nie może odbywać się w złych warunkach atmosferycznych, narzędzia umyć wodą. Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.

2 innych produktów w tej samej kategorii: