Śnieżka Acryl Putz ST10 Gładź szpachlowa 2 w 1 start+finisz

14,50 zł
Brutto

Śnieżnobiała gładź szpachlowa doskonale przyczepna do podłoży. Nie wykazuje skurczu, wysycha w krótkim czasie, nie pęka nawet w grubych warstwach (do 3 cm – przy pojedynczych ubytkach), łatwo się szlifuje. Ściany i sufity po zastosowaniu gładzi szpachlowej uzyskują idealnie gładką, łatwą do malowania powierzchnię.

Wybierz pojemność
  • 5 kg
  • 2,5 kg
  • 20 kg
Ilość

Polecana do prac wykończeniowych i remontowych wewnątrz pomieszczeń, a szczególnie do całopowierzchniowego wygładzania ścian i sufitów, spoinowania płyt g/k z taśmą zbrojącą, niwelowania dużych chropowatości, nierówności i pęknięć na powierzchni tynków, płyt drewnianych, materiałów drewnopochodnych oraz do wyrównywania podłoży z cegły i betonu. Dzięki nowoczesnej formule może być stosowana jako warstwa wierzchnia bez konieczności użycia gotowych gładzi szpachlowych.

Wydajność:          Zależne od grubości warstw – przy grubości warstwy 1 mm około 1 kg/m²

Dostępne opakowania:  2,5 kg, 5 kg, 20 kg

Dostępne kolory:  śnieżnobiała

Postać: sypka

2 w 1 Start + Finisz receptura oparta o mikrowypełniacze

zwiększona wytrzymałość

łatwo się nakłada i szlifuje

pojedyncze ubytki do 3 cm

aplikacja "mokro na mokro"

do wewnątrz

ACRYL-PUTZ® ST10 START jest sypką gładzią szpachlową na bazie gipsu naturalnego, wypełniaczy mineralnych i środków modyfikujących doskonale przyczepną do podłoży. Nie wykazuje skurczu, wysycha w krótkim czasie, nie pęka nawet w grubych warstwach (do 3cm ¬ przy pojedynczych ubytkach) i łatwo się szlifuje. Zarobioną gładź można nakładać "mokro na mokro" ¬ tj kolejną warstwę przed pełnym wyschnięciem poprzedniej co znacznie skraca czas pracy. Ściany i sufity po zastosowaniu gładzi szpachlowej uzyskują idealnie gładką, śnieżnobiałą, łatwą do malowania powierzchnię.

Śnieżnobiała gładź szpachlowa do przygotowywania idealnie gładkich ścian i sufitów wewnątrz budynków na podłożach betonowych, gipsowych, płytach kartonowo ¬ gipsowych, wysezonowanych tynkach cementowo ¬ wapiennych przed malowaniem lub tapetowaniem, a także do montażu narożników aluminiowych.

WŁAŚCIWOŚCI WYROBU

Czas zużycia do 60 minut

Początek wiązania≥ 60 minut

Przyczepność≥ 0,5 MPa

Wytrzymałość na zginanie≥ 2 MPa

Wytrzymałość na ściskanie≥ 4,5 Mpa

Temperatura stosowania i podłoża od +10ºC do +25ºC

Przygotowanie podłoża:

podłoże przeznaczone do szpachlowania powinno być mocno związane, suche, pozbawione zatłuszczeń, luźnych ziaren tynku, wolne od pyłu i kurzu wszystkie stykające się z masą elementy stalowe powinny być zabezpieczone antykorozyjnie w celu wzmocnienia podłoża zaleca się przed szpachlowaniem zagruntować gruntem ACRYL¬PUTZ®GP41 GRUNT POLIMEROWY GŁĘBOKO PENETRUJĄCY lub ACRYL¬PUTZ®GU40 GRUNT POLIMEROWY UNIWERSALNY w zależności od chłonności podłoża na podłoża gładkie ,betonowe zastosować ACRYL¬PUTZ®GK41 GRUNT POLIMEROWY KONTAKT płyty gipsowo¬-kartonowe zamocować na ścianie lub suficie zgodnie z zasadami ich montażu

Przygotowanie wyrobu - przewidzianą do zużycia ilość suchej masy szpachlowej wsypać do pojemnika z wodą w ilości około1 kg suchej masy na 0,4 l wody ciągle mieszając. zawartość pojemnika starannie wymieszać, najlepiej przy pomocy mieszadła wolnoobrotowego aż do uzyskania jednorodnej, łatwej do nakładania masy bez grudek gotową masę po upływie około 5 minut ponownie wymieszać i nakładać za pomocą szpachelki lub pacy ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych lub przez natrysk hydrodynamiczny zarobiona masa szpachlowa przydatna jest do stosowania około 1 godz. każdorazowe zarobienie masy wykonywać używając czystych narzędzi i opakowań

Szpachlowanie

jednorazowo nanosić warstwy grubości od 1 do 3mm nie stosować w warstwach poniżej 1mm*w przypadku większych pojedynczych ubytków można nakładać jednorazowe warstwy nawet do 3 cm grubości aplikacja „mokro na mokro”¬ nałożenie kolejnej warstwy przy zachowaniu warunków: 1 warstwa o grubości 2¬3 mm; czas nałożenia –przed pełnym wyschnięciem 1 warstwy (ok 75% powierzchni suche w dotyku) wysuszone powierzchnie wygładzić papierem ściernym, gąbką szlifierską lub siatką o gradacji 100/150, odpylić i zagruntować ACRYL¬PUTZ® GU40 GRUNT POLIMEROWY UNIWERSALNY

Gruntowanie wykonywać za pomocą wałka malarskiego lub poprzez natrysk. Zastosowanie pędzla może spowodować rozmycie oraz tworzyć nierówności na powierzchni.